Papa Françesku ka në gardërobën e tij edhe një palë këpucë me simbolet kombëtare shqiptare. Sigurisht që këto këpucë nuk janë për përdorim të përditshëm, por kanë simbolikën e tyre.

Ato janë punuar nga këpucari Petrit Kozeli, dhe i janë dhuruar Papës në shenjë mirënjohjeje për vizitën e tij në Shqipëri.

(el.sp/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: