Ukrainë, 26 Gusht, 2014 Donetsk. Një kuzhinë e shkatërruar në Donetsk.

Punëtorë të thjeshtë, minatorë, mësues, pensionistë, fëmijë, bebe, pleq janë bërë pre e bombave në konfliktin që ka shpërthyer prej vitit të kaluar në lindje të Ukrainës. Në këtë kuzhinë, të fotografuar nga rusi Serei Ilnitsky, u vranë 3 persona më 26 Gusht të vitit 2014.

(d.b/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: