Manjati Roman Abramovich ka qenë i lidhur me një aktore mahnitëse 25-vjeçare, e cila ka rrënjë familjare ukrainase. Oligarku, të cilit i janë vendosur sanksione, është duke takuar fshehurazi Alexandra Korendyuk, një sipërmarrëse dhe yll televiziv. Pronari i Chelsea FC, Abramovich, 55 vjeç – i cili dje u skualifikua zyrtarisht si drejtor i klubit nga Premier League – ishte i afruar me zonjushën Korendyuk, lajm i cili u bë publik nga gazetarja e lajmeve rozë Bozhena Rynska.

E njëjta gazetare zbuloi fillimisht se babai i shtatë fëmijëve Abramovich do të martohej me gruan e tij të tretë, Dasha Zhukova, me të cilën ai ishte i martuar nga viti 2008 deri në 2018. Alexandra thuhet se është themeluesja e Institutit të Iniciativave të Muzikës, i cili ndihmon muzikantët e ardhshëm. Rynska raportoi fillimisht se ata ishin lidhur tetorin e kaluar, katër muaj para pushtimit të Ukrainës.

Abram 2

Ajo tha: “E dashura e re e Roman Abramovich është shumë interesante. Në fillim të vitit filluan thashethemet se zemra e oligarkut ishte fituar nga Alexandra Korendyuk. Ka shumë pak informacion për vajzën, por thuhet se ajo është themeluese e një kompanie në industrinë e muzikës. E dashura e Abramovich ka provuar edhe rolin e aktores. Ajo luajti një zonjë në dy episode të serialit me bazë në Moskë. Raportet në Rusi kanë thënë se ajo kishte një “mënyrë jetese të mbyllur”.

Abram 3

Ekspertët rajonalë thonë se mbiemri i saj lidhet me atë që ka rrënjë familjare ukrainase. Një burim shtoi: “Është ironike që Abramovich është lidhur me një zonjë me prejardhje ukrainase ashtu siç është i janë vënë sanksione për shkak të luftës dhe lidhjeve të tij me Putinin. “Është e lehtë të shihet se çfarë do të shihte ai tek ajo dhe kjo me sa duket është një marrëdhënie që ka vazhduar për një vit.”

Në vitin 2018, oligarku ishte i lidhur me balerinën ruse Diana Vishneva, 45 vjeç – me raporte që sugjeronin se ajo kishte “pushtuar zemrën e tij”. Thuhej se ai ishte “i trazuar” nga performancat e saj të kërcimit dhe përdori Boeing 767-33AER të tij privat për të fluturuar në Perm të largët në malet Ural, në mënyrë që të mund ta shikonte atë. Por zëdhënësi i tij hodhi poshtë pretendimet për një romancë me Vishnevën – e cila është e martuar dhe më vonë lindi një djalë.

Abram 4

Kjo vjen pasi ne mund të zbulojmë se shtëpitë e Abramovich në Mbretërinë e Bashkuar mund të konfiskohen – dhe të përdoren për të strehuar refugjatët ukrainas që kanë ikur nga lufta. Abramovich kishte një vlerë prej 9.4 miliardë paund para sanksioneve të ashpra të javës së kaluar nga qeveria. Ata kanë ngrirë asetet e tij, e kanë ndaluar të fitojë para dhe e kanë ndaluar atë të shesë Chelsea – duke e lënë të ardhmen e klubit në harresë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb