Foto ndër vite të artistëve të njohur, emrave të rëndësishëm të skenës, brezave të tërë të rritur në ish-Pallatin e Pionierëve, sot Qendra Kombëtare e Kulturës për Fëmijë.

Mujo

Dikur ata ishin të vegjël dhe vinin me pasion për të realizuar ëndrrat e tyre të profesione të ndryshme, kryesisht në muzikë. Sot ata u rritën dhe talentin e tyre e bënë profesionin e jetës. Sot Qendra Kombëtare e Kulturës për Fëmijë numëron plot 70 vite histori.

Suzana Frasheri

Festës në këtë përvjetor në datën 17 dhjetor, ditën e diel, ora 19:00, në sallën e madhe të Universitetit të Arteve, i shtohet edhe një ekspozitë me foto të Ermelinda Meksit, Ardit Gjebreas, Inva Mulës, Irma Libohovës, Tedi Papavramit, Sesilia Plasarit, Suzana Turkut, Yllka Mujo, etj.

meksi 64

fotot e rralla (3)

 

fotot e rralla (5)

 

 

fotot e rralla (12)

fotot e rralla (13)

fotot e rralla (14)

fotot e rralla (15)

fotot e rralla (16)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb