Presdentja e Greqisë, Katerina Sakellaropoulou dhe kryeministri Mitsotakis kanë bërë vaksinën ndaj COVID-19 në Athinë.

Presidentja e bëri rreth orës 14:00 me orën lokale kurse Mitsotakis 30 minuta më vonë, në spitale të ndryshime. Ky i fundit i uroi infermierëve një fillim të mbarë të procesit të vaksinimit kurse tha se nuk përjetoi dhimbje gjatë vaksinimit.

Greqia si gjithë vendet e tjera të BE sot ka filluar zyrtarisht vaksinimin ndaj COVID-19, dhe Presidentja me Kryeministrin ishin ndër të parët që e bënë.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb