Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, ka zhvilluar një ceremoni, në përkujtim të ditës së 246-të të Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara dhe 100-vjetorin e marrëdhënieve me Shqipërinë.

Në ceremoninë e veçantë, ambasadorja Kim ka bërë bashkë politikën shqiptare, të majtë dhe të djathtë, dhe jo vetëm, për t’iu bashkuar festimeve për këtë ditë të shënuar.

Siç shihet edhe nga fotot, festës i janë bashkuar deputetë nga Partia Demokratike, si Lulzim Basha, Grida Duma, Jorida Tabaku, Enkelejd Alibeaj, Ervin Salianji, Ferdinand Xhaferaj, Gazment Bardhi, Aldo Bumçi dhe Tritan Shehu.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Ndërkohë, në ceremoni ka qenë edhe Presidenti Ilir Meta, Presidenti i ri, Bajram Begaj, si dhe përfaqësues të Partisë Socialiste.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb