TIRANË

“BalkanWeb” siguron pjesë nga dosja hetimore e Prokurorisë së Posaçme për prokurorin e Sarandës, Sali Hasa.

Në dosjen e SPAK, që siguron “BalkanWeb”, janë edhe pamjet, ku prokurori Hasa shfaqet në krah të motrës së Emiljan Miranit.

Prokurori Sali Hasa akuzohet se ka shpëtuar nga ndjekja penale Miranin, duke i pushuar dosjen, pas ndërhyrjes së motrës së tij, e cila dyshohet se i ka dhënë atij ryshfet.

Ndërkohë, Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (GJKKO) ka cakruar sot masën e sigurisë “arrest me burg” për prokurorin, i cili akuzohet për korrupsion.

  • foto galeri
  • foto galeri

Emiljano Mirani akuzohej për plagosje dhe mbajtje të armëve të ftohta, por pas ndërhyrjes së motrës te prokurori Hasa, ai është lënë në “arrest shtëpiak”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb