Zjarrfikësit në Turqi po vijojnë betejën me zjarret, që kanë shkaktuar dëme të shumta në zonat turistike. Autoritetet njoftuan se më shumë se 100 vatra zjarri janë vënën nën kontroll, ndërsa janë regjistruar disa viktima.

Në këto kohë të vështira, është koha e heronjve për të ndërhyrë dhe për të mbrojtur pyjet dhe jetët e qytetarëve.

Zjarrfikësit të cilit jo në pak raste kaluan 220 orë pa gjumë si në zjarret që shpërthyen në Manvgat Antalia, të cilët në gjendje të lodhur dhe pagjumë nuk hoqën dorë deri sa panë zjarret e shuara.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Kamerat e mediave kanë kapur disa momente nga përpjekjet e tyre për të treguar edhe njëherë vlerën e punës së jashtë zakonshme të tyre.

Të lodhur aq sa do të mund të flinin në gur, tokë e ku e patën të mundur të pushojnë qoftë edhe për disa minuta të vetme. Me një kafshatë bukë në duar e nxira nga tymi… ata janë heronjtë e vërtetë të kësaj beteje.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb