Bota e futbollit është tronditur në ndeshjen e tretë të këtij Kampionati Europian, kur mesfushori danez, Kristian Eriksen, ka humbur ndjenjat në fushë.

Por, ajo që ka prekur edhe më shumë zemrat e tifozëve, ka qenë gruaja e Eriksen, e cila mes lotëve ka zbritur në fushë të shohë gjendjen e të shoqit.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Ajo është ngushëlluar nga futbollistët danezë, të cilët janë përpjekur ta qetësojnë.

Për fat, Eriksen pas disa minutash i ka hapur sytë dhe është dërguar në spital.

Gjendja e tij do të monitorohet minutë pas minute, pasi ende nuk dihet nëse ka dalë nga rreziku për jetën.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb