Të shtunën e kaluar në Florida, dy jahte me vlerë më shumë se 20 milion dollar janë djegur plotësisht nga një zjarr.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Më shumë se 60 forca zjarrfikëse dhe tre anije kanë ndërhyrë për të shuar zjarrin në molet e Universal Marine Center në Fort Lauderdale, duke punuar intensivisht për të penguar që flakët të shpërndaheshin edhe në jahtet aty pranë.

Fatmirësisht asnjë i plagosur. Policia ka nisur një hetim për të zbuluar shkaqet e këtij zjarri.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: