Teksa vendi ynë është përfshirë nga temperatura të ulëta, të cilat pritet të shkojnë deri në -17 gradë celsius nga java që vjen, kryeministri Edi Rama ka treguar se çfarë ndodh në terren.

Përmes një postimi në ‘Facebook’ kreu i qeverisë thekson se po punohet pa pushim që në zonat e mbuluara nga bora, rrugët të jenë të hapura.

“MIRËMËNGJES 😊
dhe me punën që vijon papushim me të gjitha kapacitetet për pastrimin dhe shpërndarjen e kripës në zonat e mbuluara me dëborë, ju uroj një fundjavë të qetë🙏🏻”, shkruan Rama.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: