Është lokalizuar zjarri në Kodër Krastë të Elbasanit.

Përmes një reagimi, bashkia e këtij qytetit u ka bërë thirrje organeve kompetente që të identifikojnë dhe të vënë para përgjegjësisë autorët e zjarrëvënies.

Shuarja e zjarrit u bë e mundur pas ndërhyrjes së forcave zjarrfikëse. Nga zjarri në fjalë u dogj afërsisht një sipërfaqe e pyllëzuar prej 2 ha.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb