FRANCA

Franca po shkon drejt shtrëngimit të masave kufizuese për të paktën dy javë. Mediat franceze raportojnë se kryeministri Jean Castex do të njoftojë orën e re policore që fillon nga 18:00 për të gjithë vendin.

Kjo masë pritet të jetë në fuqi për të paktën dy javë. Në fakt Franca ishte në një orë policore që fillonte në 20:00, por duket se nuk ka mjaftuar dhe situata vijon të përkeqësohet.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb