Franca dhe Gjermania po përballen me njëra-tjetrën në sfidën në grupet e Euro 2020.

Ekipi francez e mbylli pjesën e parë në avantazh 1:0, me autogol të shënuar nga ana e Humels.

Pas shumë minutash të fillimit të pjesës së dytë, Franca ka gjetur edhe golin e dytë.

Ishte Benzema ai që ka shënuar golin e dytë për francezët, mirëpo ky gol u anulua nga sistemi VAR.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb