Tashmë është zyrtare! Pol Pogba nuk do të jetë në listën e lojtarëve që Dëshamp pat përzgjedhur për takimet kundër Shqipërisë dhe Andorrës! Ylli i përfaqësueses transalpine dhe Mançester Junajtidit, pati shqetësime gjatë ditëve të fundit, ndërsa mjeku anglez dhe ai i Francës, kanë vendosur në unison që të mos rrezikojnë gjendjen e Pogbas.

Në vend të tij, Didie Dëshmap ka thirrur 20-vjeçarin Mateo Genduzi, i cili luan në radhët e Arsenalit dhe është titullar i padiskutueshëm të 20-vjeçarët e Francës.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: