Sërish sulm në Francë. Një burrë i armatosur me thikë është vrarë nga policia në Avignone.

Sipas asaj që raporton Europe 1, burri është përpjekur të godasë me thikë disa agjentë policie teksa ka thirrur Allah Akbar.

Në vend ka një gatishmëri maksimale pas atentatit në katedralen e Nisës, ku u vranë 3 persona. Sulmet kanë ndodhur pas karikaturave nga Charlie Hebdo për profetin Muhamed dhe presidentin Erdogan.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb