Një tjetër shtet europian, Franca po përballet me raste  relativisht të shumta të personave të infektuar me koronavirus.

Ne shtetin francez, deri tani janë infektuar me Covid-19, 112 950 persona.

Ndërsa, në total kanë ndërruar jetë për shkak të virusit 10 869 njerëz.

Franca është shteti i pestë në botë për nga numri i të infektuarve me Covid-19 në mbarë globin.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb