PARIS

Franca vazhdon të raportojë për raste të të infektuarve me koronavirus dhe rate viktimash, gjithashtu.

Mirëpo, rastet e të infektuarve me Covid-19 në shtetin francez kanë shënuar një ulje të ndjeshme, me disa ditë më parë.

Në Francë, numërohen 12 210 viktima nga Covid-19 deri në këto momente, kurse numri total i të infektuarve ka shkuar në 117 749 njerëz.

Në të gjithë botën, deri tani 1 605 277 të infektuar me koronavirus dhe 95 751 viktima.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb