Imazhet e modeleve që pozojnë para simbolit të kryeqytetit francez me rroba banje provokuese, të cilat ekspozojnë format e tyre kanë ngjallur reagime të forta, duke detyruar autoritetet të ndalonin xhirimet dhe t’u kërkonin vajzave të mbuloheshin.

Megjithatë, dy supermodelet, 24-vjeçarja Gabriela Verciani dhe 27-vjeçarja Gambili, nuk hoqën dorë, teksa më pas i postuan fotot dhe në rrjetet e tyre sociale. Në komente ishin të shumtë ata që i kritikonin vajzat duke u thënë se duhet t’u vijë turp, apo edhe që e tepruan.

Një nga vajzat ka reaguar për rastin, duke thënë se sipas saj gjithçka që po bënin ishte më se normale.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Gruaja e tretë, e cila quhet Vanessa Lopez, ka folur përmes llogarisë personale në Instagram për incidentin: “ U arrestuam nga djemtë se bëmë një reklamë për bikini dhe ata thanë se nuk mundemi. Unë u thashë se po e bëjmë sepse kemi një biznes me rroba banje.”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gabriela Versiani (@gabrielaversiani)

Ajo shtoi se fillimisht nuk e dinte që fotot do realizoheshin para kullës, e po ashtu se nuk e dinte që fotot me rroba banje në këtë vend ishin të ndaluara, deri në momentin që u tha policia.

Kulla Eifel është një ndër atraksionet më të njohura në botë dhe vizitohet nga shumë turistë, por nga ana tjetër parizienët ankohen shpesh për turistët.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb