Organizata për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik (OECD), publikoi një faqe interneti me të dhëna mjedisore interaktive për 36 shtetet anëtare.

 

Kjo siguron mundësinë e përdorimit të të dhënave më të fundit të krahasueshme të vendit për ekipet e ekspertëve ndërqeveritarë.

Treguesit përfshijnë ndryshimin e klimës, cilësinë e ajrit, burimet e ujërave të ëmbla, mbeturinat dhe riciklimin, si dhe burimet biologjike dhe biodiversitetin.//ATSH

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb