TIRANE – Vaji esencial i livandos ka edhe veti mjekësore përveç atyre që ju keni ditur deri tani. Ai mund të reduktojë depresionin, të përmirësojë pagjumësinë dhe të lehtësojë dhimbjet e kokës. Ja se si duhet ta përgatisni këtë limonadë të shijshme livando:

Përbërësit:
-1 lugë gjelle mjaltë organik
-Një pikë vaj esencial livando (për gatim)
-Lëng i një limoni organik
-8 gota ujë të Filtruar
Metoda e përgatitjes: Limonata e shijshme e livandos është jashtëzakonisht e lehtë për t’u përgatitur. Gjithçka që ju duhet të bëni është të përzieni të gjithë përbërësit shkruaj Shije. Pastaj derdheni në një gotë dhe shtoni disa kuba akulli. Një gotë e vetme nga kjo pije do të jetë e mjaftueshme për t’u ndjerë shumë më mirë. Rekomandime: -Përzieni 5 deri në 6 pika vaj esencial livando në ujin e vaskës ku do të bëni banjo, nëse keni lëkurë të thatë. – Përhapni 10 deri në 12 pika të vajit të livandos në ajër gjatë kohës së punës për të lehtësuar stresin natyral.

(er.cu/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: