Gazetari Enrik Mehmeti ka raportuar nga gjykata e Vlorës ku është marrë masa arrest me burg për Fredi Belerin, kandidatit të koalicionit “Bashkë Fitojmë” në Himarë.

Vetëm para pak momentesh Beleri ka dalë nga ambientet e gjykatës në një automjet të policisë që i është drejtuar qelisë në Tiranë ku gjykimi i tij do kalojë në duart e SPAK.

Në ambientet e jashtme kanë qenë mbështetësit e Belerit, pjesëtarë të opozitës si edhe përfaqësues të mediave greke.

Sipas raportimit Beleri është shprehur se është i pafajshëm në sallën e gjyqit dhe se akuzat që rëndojnë ndaj tij janë të paligjshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb