Kryetari i PD, Lulzim Basha ka uruar kryetarin e ri të CDU Friedrich Merz. Me një mesazh në Twiter Basha shkruan se pret me kënaqësi të punoj me të, jo vetëm për të zhvilluar marrëdhënie më të ngushta ndërmjet partive, por edhe për të siguruar mbështetjen tuaj për integrimin europian të Shqipërisë në BE.

“Përgëzime @_FriedrichMerz dhe urimet më të mira për zgjedhjen tuaj si lideri i ri i @CDU. Pres me kënaqësi të punoj me ju, jo vetëm për të zhvilluar marrëdhënie më të ngushta ndërmjet partive tona, por edhe për të siguruar mbështetjen tuaj për integrimin europian të Shqipërisë 🇦🇱 në BE 🇪🇺”- shkruan ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: