Shefat e Kremlinit kanë ngritur sisteme masive anti-ajrore Pantsir-S1 në ndërtesat kryesore të Moskës mes pretendimeve të dyshimta të sabotatorëve të mundshëm ukrainas në Rusi .

Sistemet janë vendosur në ndërtesat qeveritare dhe politike, plus shtëpitë e personave të rëndësishëm duke treguar paranojën e Kremlinit mbi shpërthimin e një lufte civile për luftën në Ukrainë.

Inteligjenca ruse po nxjerr pretendime se spiunët e Kievit janë në Rusi dhe se ata mund të nisin sulme në vende të njohura brenda Moskës.

Por ekspertët rusë thonë se armët synojnë të parandalojnë revoltën e elitës së militarizuar të Rusisë, si krerët e grupit Wagner apo edhe liderët çeçenë.

Ata mund të kenë akses për të sulmuar dronët që presidenti rus Vladimir Putin tani ka frikë se mund të vendosen kundër vetë Kremlinit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb