Policia ka kthyer mbrapsht në Itali 80 tifozë të cilët janë dyshuar si të rrezikshëm. Ata kanë mbërritur në orët e para të mëngjesit të sotëm përmes Portit të Durrësit, ndërsa vetëm disa orë më pas, policia i ka kthyer pas.

Mbrëmjen e sotme, në orën 21:00 do të luhet finalja e Conference League, në stadiumin Air Albania.

Kujtojmë se në 24 orët e fundit në kryeqytet janë shkaktuar disa trazira nga tifozët që kanë mbërritur për të parë nga afër ndeshjen.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb