Kylian Mbappe po zhvillon një Botëror fantastik, në 4 ndeshje ka shënuar 5 gola dhe ka dhuruar 2 asiste. “Gjeli” më i famshëm në radhët e Francës është përpara një prove të “zjarrtë”, pasi në çerekfinale i sfidon Anglia.

Stafi drejtues, trajneri Deschamps, por dhe tifozët, mbajtën frymën për një moment pasi Mbappe humbi një seancë stërvitore, por ylli i PSG u rikthye ditën e djeshme duke u stërvitur rregullisht me pjesën tjetër të ekipit.

Mbappeeeeeeeeeeeee
Mbappeeeeeeeeeeeee

Sipas mediave, Mbappe do të jetë në fushë në sfidën kundër Anglisë, nuk ka asnjë dyshim mbi këtë pjesë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb