KORÇA

Në një kohë kur rreshjet kanë rinisur sërisht në juglindje të vendit,rruga Shtyllë-Panarit,vijon ende të jetë problematike për banorët e fshatit Panarit të izoluar prej ditësh.

Banorët kanë zgjedhur një mënyrë për të hapur rrugën duke tentuar ashtu sikurse shihet edhe nga pamjet me xhipa por që nuk ka rezultuar me sukses.

Trashësia kalon mbi gjysëm metri,ndërsa edhe rreshjet r fundit po e bëjnë te pamundur ndërhyrjen.

Në Panarit prej 13 ditësh ndodhen të izoluara mbi 40 familje.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb