Erzeni-Kukësi nuk do të luhet nesër në orën 15:00 në stadiumin e Durrës, siç ishte planifikuar prej ditësh, por të hënën më 17 tetor. Shtyrja e ditës së kësaj ndeshjeje është konfirmuar nga FSHF vetëm sot, 24 orë para takimit.

Mësohet se klubet kanë rënë dakord që ky takim të spostohet për të hënën ora 15:00 në stadiumin “Niko Dovana” të Durrësit, ku Erzeni është pritës.

Ndryshimet e shpeshta të kalendarit tregojnë një mungesë serioziteti të theksuar nga të gjitha palët, ku përgjegjësia kryesore bie mbi FSHF-në, që ka miratuar në këtë rast kërkesën që mund të jetë bërë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb