Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në Kuvend, deklaroi se PS do t’i fitojë zgjedhjet, pasi përballë tyre s’ka alternativë.

Përmes ironisë, kryeministri foli për dy Parti Demokratike, njëra Partia Demokratike Rrugore dhe tjetra Partia Demokratike Parlamentare.

Për atë të parën, pra që është jashtë Parlamentit, kryeministri e ka një propozim.

“Të vijën si vëzhgues në zgjedhje ata të ikurit, pasi kemi një PD parlamentare dhe një rrugore. Me ata rrugorët jemi gati të diskutojmë në një pit stop, por s’mund të dalim në rrugë në një garë kush hedh më shumë kapsolla”,- tha Rama.

(m.a/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: