Gjykata Speciale e Kosovës ka dërguar disa ftesa në drejtim të ish-luftëtarëve dhe komandantëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

I fundit zyrtar i lartë që ka thënë se i ka ardhur ftesë nga Gjykata Speciale, është ish-kreu i Kuvendit të Kosovës Jakup Krasniqi. Pas kësaj ftese, ka reaguar nënkryetari i LSI Petrit Vasili.

Për Vasilin, këto ftesa shkojnë në drejtim të atyre politikanëve të Kosovës që kanë kundërshtuar me forcë ndryshimin e kufijve të Kosovës. Vasili ngre edhe pyetjen se kur Specialja do ta ftojë Edita Tahirin, pasi ajo ka kundërshtuar fuqimisht ndryshimin e kufijve.

Postimi i Petrit Vasilit:

Po Edita Tahirin kur do ta therrasin?

Ramushin e therrasin ne tribunalin e Hages,Jakup Krasniqin po ashtu.

Ata kane kundershtuar pa asnje kompromis,me shume patrotizem dhe me gjithe zemer ndryshimin e kufijve te Kosoves me Serbine.

Po Edita Tahirin kur do ta therrasin, sepse edhe ajo ka kundershtuar me shume force ndryshimin e kufijve.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb