FUSHË KRUJË – Mëngjesin e sotshëm, dy persona të armatosur dhe me maska kanë grabitur shtëpinë e një banori të fshatit Bubq të Fushë Krujës, Agim Ajazit.

Ata kanë grabitur 4 milionë lekë dhe shumë sende me vlerë.

Vëllai I Agim Ajazit deklaroi për mediat se “në shtëpi nuk ka pasur njeri në momentin e grabitjes, rreth orës 8:00. I bëjmë thirrje shtetit të na mbrojë, se dikur na vidhnin natën, por tani po na vjedhin edhe ditën.”

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe nisur hetimet.

(ar.sh/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: