Kosova bëhet gati të rikthejë futbollin në siguri të plotë. Në prag të sfidave që rinisin javën e ardhshme pas ndërprerjes së gjatë të detyruar nga pandemia e Covid-19, Federata e Futbollit në bashkëpunim me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike në vend bëri të mundur testimin e zyrtarëve të ndeshjeve, duke nisur nga arbitrate, vëzhguesit dhe gjyqtarë.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Testet u zhvilluan në fushën e stadiumit “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Sipas Federatës, 46 arbitrat dhe asistentët që iu nënshtruan testit me tamponë rezultuan negativë.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb