Titulli i Premier League do të diskutohet në javën e fundit mes Manchester Cityt dhe Liverpoolit. “Qytetarët” kanë një pikë më shumë, ndërsa të kuqtë do tentojnë mrekullinë.

Rivaliteti është aq i madh, saqë futbollisti i The Reds, Jordan Henderson, ka ironizuar me ekipin e Guardiolës dhe mënyrën sesi ata luajnë.

 

“Unë nuk e shikoj Manchester Cityn. Disa  e shohin, por mënyra se si ata luajnë nuk është kurrë e këndshme për t’u parë. Ndaj kur luajnë ata, unë e vendos kanalin për të parë filma për fëmijë. Është më mirë t’i shikosh këta të fundit” –tha ai.

 

 

Java e fundit:

Oo

 

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb