Angel Di Maria ka zgjedhur Juventusin. Gazzetta dello Sport dhe La Stampa shprehen të sigurta se argjentinasi ka “përqafuar” projektin e trajnerit Allegri.Sa i përket detajeve të akordit, Di Maria do nënshkruajë një kontratë një vjeçare, ku do fitojë 7 milionë euro. Propozimi i “Zonjës së Vjetër” duket i duhuri dhe tashmë tekniku Allegrit duhet të fillojë të mendojë për formacionin, duke llogaritur si pjes të tij edhe 34 vjeçarin.

B9262e76e7ce32e194082cdf10908c43 16256 95723157c8ebcac4750156d2b21ac04e
B9262e76e7ce32e194082cdf10908c43 16256 95723157c8ebcac4750156d2b21ac04e

Vetë ylli që u largua nga PSG u shpreh para pak ditësh se Juventusi është klubi më i madh në Itali, çka konfirmoi në një farë mënyre transferimin e tij në Torino.Te juventinët nuk ka më alibi. Prej 2 vitesh titulli po shikohet me “dylbi”, ndaj kjo merkato po ndërtohet e madhe. Synimi është i qartë, rikthimi te Scudeto.

Uuuuuuu

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb