Ana Maria Markovic është një futbolliste kroate që luan si sulmuese për klubin zviceran të Superligës së Grave Grasshopper, si dhe kombëtaren e Kroacisë.

Ajo njihet gjithashtu si futbollistja më simpatike në futboll.

“Falë Cristianos, unë jam një futbolliste. Ai ka qenë gjithmonë frymëzimi im.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Kjo është arsyeja pse gjithmonë kam dashur të vesh numrin 7”, tha pak kohë më parë Ana Maria Markoviç.

Futbollistja ka mijëra ndjekës në rrjetet sociale dhe duke parë fotot e mëposhtme, është e kuptueshme arsyeja se përse.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb