Dua Lipa është tashmë e njohur botërisht për sukseset e saj të vazhdueshme.
Këngëtarja e famshme me famë botërore këtë vit, nxori albumin “Future Nostalgia”, të cilin e publikoi në muajin mars.

  • foto galeri
  • foto galeri

Albumi i dytë i këngëtares, pjesë e të cilit janë shumë hite, janë inspiruar kryesisht nga stili i muzikës në vitet 80’.

“Future Nostaglia” bëri historinë sivjet duke u bërë albumi i parë i një artisteje femër që kryeson top listën e albumeve për dy javë rresht në Mbretërinë e Bashkuar.

Sukseset nuk ndalen këtu, pasi ky album është më i dëgjuari i vitit në platformën më të madhe të muzikës në botë, Spotify.

Lajmin e ka bërë vetë me dije Dua, në Instastory.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb