TIRANË

“BalkanWeb” ka siguruar dosjen e prokurorisë në lidhje me operacionin “Limit”, i cili u finalizua me arrestimin e 58 personave. Arrestimi i tyre është bërë në Shqipëri si dhe në shtetin fqinj të Greqisë.

Në vijim të përgjimeve, prokuroria ka zbardhur transkriptet e trafikantëve, të cilët bisedojnë për çështje të ndryshme dhe ku natyrisht bie në sy mburrja teksa bisedojnë për pazaret dhe interesat mes tyre.

Gjithashtu në dosjen e siguruar nga “BalkanWeb”, Olger Bamllari i cili në shumicën e përgjimeve  del si “koka e grupit” por që ende vijon të jetë i shpallur në kërkim  bisedon me Erion Demollin. Të dy, kjo e faktuar edhe nga biseda e tyre tregojnë se ndodhet në Përmet e Gjirokastër për të kërkuar dhe siguruar më pas lëndë narkotike.

Qukapiku, Truri
Qukapiku, Truri

Biseda mes tyre:

Demolli: Emo vëlla

 Bamllari: Emo qykapiku babit

Demolli: Po ku hyn ti, s’hyn drita o burri i dheut

Bamllari: Nuk të mora vesh

Demolli: Ku hy unë s’hy drita o burri i dheut, po them

Bamllari: Emo. Po lëre mo, ku hyn ti, po unë, unë që e kisha. Të thashë që në fillim pa ashtu

 Demolli: Ku vete unë?!

 Bamllari: Të thashë unë që në fillim ore s’ashtu?!

Demolli: Më the.

Bamllari: Po hë bre vari… ka… gabimi qe i imi. Çar po bën ti

Demolli: Hë? Ja po ha dhe një çikë bukë

Bamllari: Në Përmet?! Mirë o

Demolli: Çar të bëj. Një supkë

Bamllari: Hiç unë në Fier do të jem.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: