Kupa e Kombeve të Afrikës ra në kaos pas skenave që përfshinin arbitrin në fitoren e diskutueshme 1-0 të Malit ndaj Tunizisë.

Zyrtari Janny Sikazwe dha bilbilin e fundit pas vetëm 85 minutash përpara se të rifillonte lojën, por më pas fryu sërish me vetëm 89 minuta e 43 sekonda nga përplasja e Grupit F.

Gabimi i tij shkaktoi një reagim të furishëm nga pankina e Tunizisë, trajnerin që kapi me furi krahun e gjyqtarit zambian dhe i tregoi orën e tij menjëherë pas bilbilit të ndeshjes së plotë.

Trajneri i Tunizisë u bashkua më pas me stafin e tij në dhomën e pasme në protestë, me Kebaier që u përball me një nga kundershtaret për t’u ankuar për përfundimin e parakohshëm të lojës me skuadrën e tij që humbi 1-0.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: