GANE

Në Ganë ka një mënyrë të veçantë për zhvillimin e një funerali. Ndoshta do t’ju duket e habitshme por në shtetin afrikan funeralet zhvillohen duke kërcyer.

Në videon e mëposhtme shohim katër djem që mbajnë arkivolin në krahë dhe në të njëjtën kohë kërcejnë. Mirëpo jo çdo gjë shkon siç duhet, pasi atyre u ka shpëtuar arkivoli nga duart dhe ka rënë në tokë.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb