Pas skualifikimit për herë të dytë nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, juristi Eugen Papandile ka paraqitur një ankesë në Gjykatën e Apelit Administrativ.

Mësohet se Papandile ka depozituar padinë ndaj KED-it pasi deklaroi se ishte skualifikuar padrejtësisht nga gara si anëtar në Gjykatën Kushtetuese. Kujtojmë se herën e parë, pas skualifikimit, Apeli Administrativ vendosi që ta rikthente sërish në garë Papandilen, ndërsa KED e skualifikoi sërish.

Eugen Papandiles ka mbajtur më herët në Gjykatën Kushtetuese postin e Sekretarit të Përgjithshëm, ndërsa tani kërkon që të jetë anëtar-gjyqtar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb