TIRANE

Moderatorja Roza Lati e ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në News 24 ka diskutuar  raportin e shqiptarëve me seksin dhe nderin. Për ta argumentuar një gjë të tillë, ajo ndau edhe një ngjarje personale në bllok të Tiranës, ku një 17-vjeçare i ngacmoi të dashurin.

Roza Lati tha se nëse në zonat rurale të vrasin për nder, në bllok ndodh krejt e kundërta.

“Nuk dimë cfarë zgjidhje t’i japim këtij problemi që të vrasin në zonat rurale  për nder. Ndërsa në Bllok isha me të dashurin tim, 17-vjeçarja gati e puthi. Ky brez ka shkalluar, jemi në buzë të revolucionit seksual”, u shpreh ajo.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb