Jens Petter Hauge largohet nga Eintracht Frankfurt pas vetëm një viti. Ish-anësori i majtë i Milanit ka nënshkruar me Gentin në Belgjikë.

22 vjeçari norvegjez kalon në Jupiler League me formulën e huazimit. Sezonin e kaluar ai zhvilloi 38 paraqitje, duke shënuar 3 gola dhe duke dhënë 2 asistime.

Debutimi në kampionat mund të vijë me datën 28 gusht. Gent do masë forcat me Antëerp, sfidë kjo që do luhet në Ghelamco Arena.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: