KOSOVA

Qeveria do të shqyrtojë sot një propozim për një rihapje të mëtejshme nga nesër e cila përkon me fillimin e muajit të qershorit.

Në propozimin që kanë siguruar mediat kosovare, thuhet se nga nesër mund të happen qendrat tregtare, kufijtë, aeroportet, dasmat, pishinat, panairet etj.

Pritet të shihet se çfarë do të vendosë sot qeveria e Kosovës pas mbledhjes. Deri tani Kosova ka hequr orarin kufizues për javës tjetër si dhe një rihapje vetëm të kopshteve dhe çerdheve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb