Gennaro Gattuso e ka mbyllur aventurën e tij me Fiorentinën pa mbushur ende një muaj nga firma.

Klubi i Fiorentinës ka njoftuar se me marrëveshje të përbashkët Gattuso është larguar dhe ai nuk do të drejtojë asnjë ndeshje të violëve.

Gattuso u shkarkua më 23 maj nga Napoli me një mesazh të Presidentit Di Laurentis. Pa kaluar dy ditë, ai u zyrtarizua tek Fiorentina.

Ditën e djeshme u raportua se Gattuso kishte pasur një debat apo sherr me drejtuesit e Fiorentinës për çështjen e merkatos. Ish-mesfushori i Milat njihet për temperamentin gjaknxehtë, agresiv dhe impulsiv.

 

NJOFTIMI NGA ACF FIORENTINA

ACF Fiorentina dhe Traineri Rino Gattuso, me marrëveshje të përbashkët, kanë vendosur të mos ndjekin marrëveshjet parandaluese dhe për këtë arsye të mos fillojnë së bashku sezonin e ardhshëm sportiv.

Klubi menjëherë filloi të punojë për të identifikuar një zgjedhje teknike që do të udhëzonte ekipin e Viola drejt rezultateve që Fiorentina dhe Qyteti i Firences meritojnë.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb