Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur sot aleatët në zonën e Ishmit në Durrës.  Lajmi është dhënë nga gazetari Alfred Peza gjatë emisionit “Open” në Top Channel.


Peza tha se në takim mungon Monika Kryemadhi, kryetarja e LSI-së, që është edhe partia e dytë më e madhe e opozitës. Ish-deputeti socialist tha se mungesa e Kryemadhit tregon për përçarjen brenda opozitës.


“Kryemadhi thotë se hyjmë në zgjedhje edhe me Ramën kryeministër”, tha Peza, duke vënë në dukje se Basha e refuzon një mundësi të tillë.


Sa i përket takimit që po zhvillohet në Ishëm, Top Channel mëson se drejtuesit e opozitës janë mbledhur në biznesin privat të Agron Dukës, kryetar i Partisë Agrare Ambientaliste. Në takim konfirmohet mungesa e Kryemadhit./ TCH

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb