Gazetarja Ornela Liperi thotë se në Shqipëri qarkullojnë 500 milionë deri në 600 milionë euro të pista.

Liperi foli në emisionin “Opinion” për paratë informale në vendin tonë, ku sipas saj, një rol të rëndësishëm në këtë pikë kanë edhe emigrantët.

Liperi: Emigrantët sjellin shuma të vogla parash që janë 200 apo 300 euro, pra shumë persona nga pak para. Në Tiranë pjesa më e madhe, 40% deri në 50% e parave që hyjnë mund të jenë informale. Do të thotë diku te 500 milionë ose 600 milionë euro në vit.

Fevziu: 500 deri në 600 milionë euro në vit janë para të pista?

Liperi: Po, janë para të pista

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb