Gazetarja Laura Konda e njohur  si një ndër figurat kryesore të Zërit të Amerikës, dha dorëheqjen pas 20 vitesh karrierë në këtë agjensi lajmesh.


 


Mbrëmjen e djeshme në fund të edicionit të lajmeve , ajo ndau me shikuesit lajmin për vendimin e saj.


 

Në përmbyllje të edicionit, ajo  falenderoi  të gjithë kolegët e saj për gjatë këtyre dy dekadave dhe ndërkohë në ekran gjithashtu u shfaq një video përmbledhëse për të gjithë punën që gazetarja ka bërë për vite me radhë në VOA.

Njoftimi i plotë i gazetares në video:

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb