Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Alijev, ka miratuar memorandumin për master-planin e gazifikimit të Shqipërisë. Memorandumi u nënshkrua mes qeverisë së Azebajxhanit dhe asaj të Shqipërisë më 19 dhjetor 2014 në Tiranë.

Ministria e energjitikës e Azerbajxhanit është mandatuar për të zbatuar nenet e memorandumit në pjesën e parë të dekretit ndërsa Ministrisë së Jashtme i është kërkuar të informojë qeverinë shqiptare rreth zbatimit të procedurave të brendshme për përmbushjen e memorandumit.

(ar.sh/News24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb