Motrat Gigi dhe Bella Hadid janë dy supermodelet më të kërkuara. Ato janë shumë të suksesshme por edhe në konkurrente me njëra-tjetrën.

Gigi i ka rrëmbyer motrës më të vogël titullin duke u kurorëzuar modelja “Top Cover Model”. 23-vjeçarja është shpallur modelja që ka mbuluar më shumë kopertina revistash se çdo kush tjetër për vitin 2018.

Ylli i pasarelave është shfaqur në 11 kopertina revistash për këtë vit. Por ky nuk është suksesi i vetëm i Gigit, e cila është shpallur një nga modelet më të paguara për 2018.

Përveç kësaj, ajo ka sfiluar për pothuajse të gjitha koleksionet pranverë/verë 2018, nga “Versace” deri tek “Stuart Weitzman”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb