TEPELENË

Komisariati i policisë Tepelenë ka kapur në flagrancë një person si kultivues të qindra bimëve kanabis. Sipas të dhënave, është arrestuar shtetasi Bajram Kanushi, 30 vjeç nga fshati Amanikaj, komuna Qesarat Memaliaj.

Ai akuzohet se ka kultivuar bimë narkotike të dyshuar si kanabis në fazën fillestare në kubikë. Lënda narkotike, rreth 500 rrënjë ndodhej në pyll.

Policia po punon për zbulimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb